Ми пишаємось прагненням наших клієнтів заощаджувати енергоресурси і тим самим берегти нашу планету для майбутніх поколінь!
Ми всі неодноразово чули про технічний паспорт будівлі, який засвідчує технічний стан. В останні роки набув популярності схожий термін - енергетичний паспорт будівлі. В чому ж його суть? Давайте розберемось.
Що таке енергопаспорт?
Енергетичний паспорт будівлі - це документ, який, в першу чергу, надає власнику інформацію про клас енергоефективності будівлі. Купуючи побутову техніку ми часто зустрічаємо цю градацію кольорів від зеленого до червоного з літерами від А до G. Кожен клас відповідає певному споживанню енергії. Зазвичай ми намагаємось обирати техніку з найвищим класом енергоефективності (клас А) аби менше сплачувати за її споживання. З будівлями так само - чим менше будівля споживає енергоресурсів, тим вищий її клас енергоефективності. Тобто, чим менше у будівлі споживання енергоресурсів на 1 м2 за рік, тим сучасніша, комфортніша, престижніша й дорожча ця будівля. При розрахунках споживання енергоресурсів до уваги береться опалення, гаряче водопостачання, вентиляція та освітлення. Також у енергопаспорті зазначаються основні технічні характеристики: тип, функціональне призначення та конструкція будівлі, її поверховість, об’єм та загальна площа.
Як це відбувається?
Наші фахівці виїжджають на об'єкт та проводять повне енергетичне обстеження будівлі, збирають усі необхідні дані, включаючи споживання енергоресурсів за попередні роки, наявність та потужність електроприладів, наявність інженерних мереж та їх стан. Після обстеження проводиться аналіз даних та розраховується середнє споживання енергії, на основі якого визначається клас енергоефективності. Усі зібрані дані систематизуються та формуються у енергетичний паспорт будівлі. Маючи на руках дані енергетичного обстеження, замовник бачить проблемні ділянки будівлі.
Для чого він потрібен?
Енергопаспорт допоможе при купівлі-продажу нерухомості. Завдяки наявності у енергопаспорті інформації про фактичні показники споживання енергії в будинку покупець зможе підрахувати, скільки йому доведеться сплачувати за тепло, гарячу воду, газ, електричну чи теплову енергію. Чим вищий клас енергоефективності - тим менші платежі.
Для ОСББ енергопаспорт стане у нагоді у випадку, якщо власники планують співпрацювати з Фондом енергоефективності. Для подачі заявки на співфінансування енергоефективних заходів наявність енергопаспорту буде обов’язковою. Але співвласники ОСББ мають бути готові до того, що у разі реконструкції, термомодернізації, капітального ремонту або технічного переоснащення енергопаспорт втрачає свою актуальність. Тому, у цьому випадку необхідно буде розробити два енергопаспоорти: перед впровадженням енергоефективних заходів та вже після їх завершення.
Для адміністративних будівель, площа яких перевищує 250 м2 наявність енергопаспорта також буде обов’язковою.
Чому саме ми?
Як вже згадувалося раніше, енергопаспорт втрачає свою актуальність у разі реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення будівлі, тому звертаючись до ТОВ «Реско», в першу чергу, ви отримаєте інформацію про доцільність розробки енергопаспорта. Ми не маємо на меті просто продати свій продукт – ми прагнемо аби наші послуги принесли Вам користь та задоволення.
Ми маємо великий досвід у проведенні енергетичних обстежень та цінуємо Ваше бажання співпрацювати саме з нашою командою.