top of page

Наші клієнти повертаються до нас не з претензіями,

а за новою порцією енергоефективних та екологічних порад!

Наші спеціалісти розробили План дій сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДЕСРК) для 3-ох населених пунктів. Цей документ визначає пріоритетні напрямки роботи у сфері енергоефективності та енергозбереження для всього міста/села.

З метою підтримки зусиль місцевих органів влади, направлених на розробку і реалізацію цілей, пов’язаних зі зміною клімату та споживанням енергії, у 2008 році Європейською комісією була створена ініціатива Угода мерів. З часом ця ініціатива почала набувати популярності і вийшла за межі Європейського Союзу. Тепер підписантами Угоди можуть стати будь-які муніципалітети та органи місцевої влади країн Східного партнерства та Центральної Азії, від невеликих міст до великих мегаполісів.

Угода мерів має на меті об’єднати місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.

Підписанти Угоди мерів беруть на себе добровільні зобов'язання, забезпечити скорочення викидів CO2 у визначених секторах до 2030 року щонайменше на 40% відносно базового рівня шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.

Щоб досягти цієї мети, підписанти зобов’язуються:

- провести інвентаризацію базового рівня викидів CO2 на своїй території;

- підготувати та представити План Дій Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату (ПДСЕРК), схвалений місцевою радою, в якому мають бути описані послідовні та реальні кроки, які вони планують здійснювати для досягнення мети Угоди.

 

Що ж таке ПДСЕРК?

В першу чергу План дій сталого енергетичного розвитку – це план дій, покрокова стратегія для досягнення енергетичної ефективності та безпеки населеного пункту. Також ПДСЕРК є головним документом, який показує, яким чином сторони, що підписали угоду, виконуватимуть зобов‘язання до 2030 року.

 

Як це все відбувається?

ПДСЕРК має бути розроблений та затверджений на сесії протягом року з дати приєднання до Угоди мерів. Оскільки зобов’язання Угоди мерів стосуються усієї географічної області підписанта (місто, район, регіон), ПДСЕРК повинен включати заходи як в сфері громадської, так і приватної власності. Основними секторами, що повинні бути включені в ПДСЕРК є:

- будівлі (у тому числі новобудови і санація старих будівель);

- муніципальна інфраструктура (міське теплозабезпечення та вуличне освітлення);

- міський транспорт;

- промисловість та підприємництво.

Тим не менше, підписанти мають свободу у виборі власних ключових секторів ПДСЕРК.

 

Для чого потрібен ПДСЕРК?

Наявність ПДСЕРК засвідчує прагматичне бачення та прагнення міста боротися з такими глобальними викликами як зміна клімату та глобальне потепління. Підвищення рівня ергоефективності – це не лише зменшення викидів СО2, а й збільшення інвестиційної привабливості міста. Інвестуючи в ефергоефективність 1 гривню місто отримає 4 гривні у якості нових робочих місць та податкових надходжень, а також розвитку підприємницької діяльності.

Окрім того, ставши повноцінним учасником Угоди мерів, підписанти мають можливість користуватися додатковими перевагами, які надаються Європейським Союзом.

Європейська Комісія інституційно долучилася до Угоди мерів та забезпечує підписантам повну підтримку та суспільну видимість. Європейська Комісія, за підтримки Європейського Інвестиційного банку та інших державних банків запустила різні фінансові інструменти, метою яких є допомога у впровадженні ПДСЕРК.

 

Чому саме ми?

Підготовка Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату – це тривалий та кропіткий процес, своєрідний енергоаудит усього населеного пункту, тому тут необхідна висока кваліфікація та специфічні знання, якими ми володіємо. Наші спеціалісти пройшли профільне навчання та є консультантами з написання ПДСЕРК. Ми маємо досвід не тільки у написанні Плану дій, а й у його реалізації.

НАМ ДОВІРЯЮТЬ

bottom of page